http://www.bysantral.com/hacked.jpg Si me shpejtu Pc - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Mo, 18-June-18, 12:50 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Si me shpejtu Pc - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » Si me shpejtu Pc
Si me shpejtu Pc
mhg-crewDate: Fr, 05-September-08, 9:40 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Si me shpejtu Pc

Disa metoda per ta shpejtuar Pc.

Deaktivizimi i " INDEXING SERVICES "
Indexing Services eshte nje program i vogel qe shfrytezon nje hapsire te madhe te Ram memories dhe shpesh mund te shkaktoj qe Pc juaj te punoje ngadal, Ky proces sherben per t`ju ndihmuar kur ju kerkoni diqka ne Pc ,nese ju e shfrytezoni rrall kete sherbim ,ai eshte plotesisht i panevojshem ,andaj per ta shpejtuar Pc deaktivizojeni
Per ta deaktivizuar vepro keshtu :

1. Shko ne Start
2. Click Settings
3. Click Control Panel
4. Double-click Add/Remove Programs
5. Click the Add/Remove Window Components
6. Largoja shenjen nga Indexing services
7. Click Next


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » Si me shpejtu Pc
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2018