Th, 22-August-19, 5:42 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Registration Login
Site menu


Our poll
Rate my site
Total of answers: 162

Main » 2008 » September » 2 » Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome
Google sot lanson shfletuesin e internetit Chrome
5:48 PM
Google, "sunduesi i internetit", ka nisur shfletuesin e vet të internetit Chrome për t’iu bërë konkurrent Internet Explorerit dhe shfletuesit tjetër alternativ Firefox.
Shfletuesi i ri nga Google është dizajnuar ashtu që të jetë më i lehtë dhe më i shpejt në mënyrë që të mund të përballet sa më mirë me aplikacionet e ardhshme të uebit të cilat më së shumti do të mbështeten në video dhe multimedia, shkruan BBC.

Hapi i parë është lansimi i versionit eksperimental (BETA) për Windows i cili do të jetë i pranishëm në rreth njëqind shtete, derisa versionet për sistemet operative Linux e Macintosh do të janë në dispozicion diç më vonë.

Google edhe më tutje vazhdon më zhvillimin e aplikacioneve të internetit të cilat po bëhen çdo ditë e më të pranishme, siç janë Google Maps apo Picasa në të cilën mund të shfletohen fotografitë.


"Për ne më shumti ka qenë e nevojshme të prodhojmë jo vetëm shfletuesin, por platformën moderne për faqet e internetit dhe aplikacionet", ka deklaruar Sundar Pichai, zëvendëskryetar i Njësisë për produkte, në blogun zyrtar të Google.
Views: 424 | Added by: mhg-crew | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

News calendar
«  September 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Search

Site friends
Hacked By Cr4cK3R-LuL! & dj_c0br4Hacked by Cr4cK3R-LuLi & dj_c0br4 Albanian Hackers Zone


Hacked by aHz-CrEw.cH


( Security : 0 My Test :1 Thnx ;)

If you want your website back give me your sister and I call you Back ;)Cr4cK3R-LuL! Says:
Your system has been Fucked (:


Statistics

Copyright MyCorp © 2019