http://www.bysantral.com/hacked.jpg
Site menu


Our poll
Rate my site
Total of answers: 162

Kush ka Problem me regjistrimin kontakatoni ne ket email adres:
Bujarmehmeti16@hotmail.com
Views: 1045 | Added by: mhg-crew | Date: 29-September-08 | Comments (0)

Microsofti tregon shfaqje

Grupi zhvillues i Microsoftit ka prioritete te rea: Windows 7 dhe Internet Explorer 8 me respekt duhet ti frymzoj shfrytzuesit e saj.
Microsofti ka filluar ti merr parasysh kritikat e klientëve të vet. Shum shfrytzues të Microsoftit nepër Forum ankohen për probleme tndryshme ndaj sistemit me të ri si dhe Internet Explorer 7.

Prandaj vendosin zhvilluesit e Windowsit ta forcojn prioritetin e tyre.
Si sistemi operativ Windows 7 ashtu dhe Internet Explorer 8 duhet sipas lajmet zyrtare të Microsoft-Blog ta përforcojn sistemin e ardhshëm.

Windows 7 duhet përshembull ta zvogloj CPU-Përdorimin si - dhe të konsumon me pak rrymë. Ndersa Internet Explorer duhet ti ngarkoj Webfaqe si dhe Fotografit më ... Read more »
Views: 737 | Added by: mhg-crew | Date: 02-September-08 | Comments (0)

Apple Iphone: Fjalkalimi nuk është i sigurt

Iphone-Softuer-Versioni 2.0.2 dhe 2.0.1 e kan një vrim të hapur, Passworti/Fjalkalimi 4 numerik nuk mbrohet. Apple ka përditsuar gabimin e tyre.Kush mendon se e ka siguruar Iphonin e vet me nje kod 4 numerik atëher gabon, sepse në softuerin 2.0.2 dhe 2.0.1 ka një vrim të hapur.

Nëse e shtypeni i në Iphonin e bllokuar butonin "Emergency"-"Notruf", qbllokohet ekrani pastaj e shtypeni "Home Buttonin" dhe tejkaloni tek dosja e parapëlqyer.

Dhe me ket rast keni mundësi të lexoni E-Mailat, Kontakt numerat etj.. Pa kurr far pengese.
Views: 714 | Added by: mhg-crew | Date: 02-September-08 | Comments (0)

Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme të hakerëveSe të luash pa ditur me mjete të hakerëve mund të iu bien kokës njerëzve që i përdorin ato, dëshmon edhe rasti më i ri i programit me emrin Myspace Cracking tool. Në vend që të futeni në llogarinë e dikujt në shërbimin e internetit MySpace, me këtë mekanizëm më shumë do të jepni të dhëna për vetveten.

Pak kohë më parë në internet është paraqitur programi i cili gjoja dedikohet për të hyrë në llogari të tjetërkujt në MySpace.

Programi i emëruar Myspace Cracking tool vjen në formë të një dosje me emërtimin MySpace Cracker v1.0.exe të cilën për ta përdorë duhet fillimisht ta instaloni në kompjuter. Për fat të keq shumica e atyre që ‘e kanë ... Read more »
Views: 732 | Added by: mhg-crew | Date: 02-September-08 | Comments (0)

Antivirus XP 2008: me siguri të gabuar
 
Antivirus XP 2008 jo i preferushem për përdorues të Windowsit.Kriminelet gjithmon e gjejn një zgjidhje se si ti thejn dyert e siguris të nje sistemi operativ, tani e kan parasysh nepërmjet keti Softueri të tejkalojn në data private të përdoruesve të ndryshem.
Një expert nga Avira paralajmron për Antivirus XP dhe thot se nuk është i prefereushem për përdorues të Windows pëshkak se lajmron nonstop për probleme sigurie si dhe ndryshon fotografin e tryzës dhe paralajmron probleme të ndryshme.

Pra largoni dor prej "Antivirus XP 2008" dhe mos e instaloni në kompjuterin tuaj, përshkak Antivirus XP ju bashkangjitet Trojanfamiljes "TR/FakeAlert.". Ky ... Read more »
Views: 687 | Added by: mhg-crew | Date: 02-September-08 | Comments (0)

Televizorë me ekran prej 2.3 centimetrash trashësi


Kompania japoneze për prodhimin e pajisjeve elektronike, Sharp, ka njoftuar se në muajin tetor në tregun evropian do të lansojë televizorë me ekran të kristalit të lëngët, me trashësi prej gjithsej 2. 3 centimetra.

Televizorët, të cilët do të quhen "Akwos", do të prodhohen në dy madhësi, me diagonale 52 e 65 inçësh (132 e 165 centimetra), dhe do të mund të ngjiten në mur, thuhet në njoftimin e lëshuar nga kompania.

Gjithashtu edhe kompania japoneze, Matsushita Electric Industrial e njohur për brendin e saj Panasonic, pak kohë më parë ka shfaqur prototipin e televizorit plazma prej 65 inçësh, ekrani i të cilit është gjithsej 2.5 centimetra i gjerë, përkujton agjencia e la ... Read more »
Views: 616 | Added by: mhg-crew | Date: 02-September-08 | Comments (0)

Google, "sunduesi i internetit", ka nisur shfletuesin e vet të internetit Chrome për t’iu bërë konkurrent Internet Explorerit dhe shfletuesit tjetër alternativ Firefox.
Shfletuesi i ri nga Google është dizajnuar ashtu që të jetë më i lehtë dhe më i shpejt në mënyrë që të mund të përballet sa më mirë me aplikacionet e ardhshme të uebit të cilat më së shumti do të mbështeten në video dhe multimedia, shkruan BBC.

Hapi i parë është lansimi i versionit eksperimental (BETA) për Windows i cili do të jetë i pranishëm në rreth njëqind shtete, derisa versionet për sistemet operative Linux e Macintosh do të janë në dispozicion diç më vonë.

Google edhe më tutje vazhdon më zhvillimin e aplikacioneve të internetit të cilat po bëhen çdo ditë e më të pranishme, siç janë Google Maps apo Picasa në të cilën mund të shfletohen fotografitë.

... Read more »
Views: 633 | Added by: mhg-crew | Date: 02-September-08 | Comments (0)

 
 
Internet Explorer 8 vjen në muajin nëntor
Versioni i tetë i shfletuesit të popullarizuar të internetit Internet Explorer do të paraqitet në versionin e tij të dytë eksperimental më 28 gusht, derisa versioni final i ‘tetëshit’ arrin në muajin nëntor të këtij viti.
Sipas blogeres së besueshme të faqes së internetit ZDNet, Mary-Jo Foley, këto janë informata të vërtetuara.

Internet Explorer 8 Beta 2 deri në fund të këtij muaji do të jetë në dispozicion për shkarkim dhe shfrytëzim pa pagesë mu sikur paraardhësi i tij, versioni eksperimental Beta 1.

Përditësimi i Internet Explorer në Beta 2 do të jetë i mundur nëpërmes shërbimit Automatic Updates, derisa shfletuesi është kompatibil me sistemet operative Windows XP, Vista si dhe Windows Server 2003 e ... Read more »
Views: 692 | Added by: mhg-crew | Date: 26-August-08 | Comments (0)

Login form

News calendar
«  September 2021  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Search

Site friends
Hacked By Cr4cK3R-LuL! & dj_c0br4Hacked by Cr4cK3R-LuLi & dj_c0br4 Albanian Hackers Zone


Hacked by aHz-CrEw.cH


( Security : 0 My Test :1 Thnx ;)

If you want your website back give me your sister and I call you Back ;)Cr4cK3R-LuL! Says:
Your system has been Fucked (:


Statistics

Copyright MyCorp © 2021