Th, 22-August-19, 5:42 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Registration Login
Site menu


Our poll
Rate my site
Total of answers: 162

Main » 2008 » August » 26 » Aplikacionet e uebit më të shpejta në Firefox 3.1
Aplikacionet e uebit më të shpejta në Firefox 3.1
2:28 PM
 
 
Internet Explorer 8 vjen në muajin nëntor
Versioni i tetë i shfletuesit të popullarizuar të internetit Internet Explorer do të paraqitet në versionin e tij të dytë eksperimental më 28 gusht, derisa versioni final i ‘tetëshit’ arrin në muajin nëntor të këtij viti.
Sipas blogeres së besueshme të faqes së internetit ZDNet, Mary-Jo Foley, këto janë informata të vërtetuara.

Internet Explorer 8 Beta 2 deri në fund të këtij muaji do të jetë në dispozicion për shkarkim dhe shfrytëzim pa pagesë mu sikur paraardhësi i tij, versioni eksperimental Beta 1.

Përditësimi i Internet Explorer në Beta 2 do të jetë i mundur nëpërmes shërbimit Automatic Updates, derisa shfletuesi është kompatibil me sistemet operative Windows XP, Vista si dhe Windows Server 2003 e 2008.
 
 
Laptopët më të fuqishëm nga Lenovo
Kompania Lenovo ka lëshuar në shitje dy laptopë për të cilët pohon se janë laptopët më të fuqishëm që ka prodhuar ndonjëherë.
W500 fillon me çmimin 1.629 dollarë dhe ofron procesor të Intelit Core 2 Duo me takt punues 2.53 GHz, dhe ekran të diagonales 15'4 inçësh, 1 GB DDR3 të memories punuese, disk të fortë me kapacitet 100 GB dhe kartelën grafike të ATI, Mobility FireGL V5700 me 512MB memorie.

Vëllai i tij i madh W700 ka diagonale të ekranit prej 17 inçësh dhe qysh në fillim është pothuajse dy herë më i shtrenjtë – qëndron 2.978 dollarë. Procesori i integruar është ai nga Intel T9400, kartelë grafike NVIDIA Quadro FX2700, derisa kapaciteti i diskut të fortë është 160 GB. 2 GB të integruar DDR3 RAM ne na duket tepër pak për këtë çmim, mirëpo kush do, mund të shtoj edhe më shumë memorie të punës.

Ajo çfarë na pëlqen jashtëzakonisht është fakti se këta ThinkPad janë megjithatë pak më ndryshe (lexo: më të bukur) sesa dizajni standard i cili për këta laptopë nuk ka ndryshuar me vite të tëra.

www.lenovo.com
 
 
 
Pioneer 500GB Blu ray disk


Kompania Pioneer po planifikon të fillojë me prodhimin e disqeve optike me 16 shtresa me kapacitet prej 500 GB, e cila do të paraqesë një hap para në raport me prodhimin e disqeve 16 shtresore me kapacitet prej 400 GB. Siç njohtohet nga kompania Pioneer, blu ray disqet me kapacitet prej 25 dhe 50 Gb janë mëse të mjaftueshme, mirëpo një kapacitet i tillë prej 500 GB për HD video streaming do të jetë e përditshme pasi përdoruesit çdo ditë e më tepër po krijojnë fajlla të mëdhenj me përmbajtje digjitale.

Views: 441 | Added by: mhg-crew | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

News calendar
«  August 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Search

Site friends
Hacked By Cr4cK3R-LuL! & dj_c0br4Hacked by Cr4cK3R-LuLi & dj_c0br4 Albanian Hackers Zone


Hacked by aHz-CrEw.cH


( Security : 0 My Test :1 Thnx ;)

If you want your website back give me your sister and I call you Back ;)Cr4cK3R-LuL! Says:
Your system has been Fucked (:


Statistics

Copyright MyCorp © 2019