Th, 22-August-19, 5:42 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Registration Login
Site menu


Our poll
Rate my site
Total of answers: 162

Main » 2008 » September » 2 » Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme të hakerëve
Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme të hakerëve
5:57 PM
Mos u mashtroni nga metodat e rrejshme të hakerëveSe të luash pa ditur me mjete të hakerëve mund të iu bien kokës njerëzve që i përdorin ato, dëshmon edhe rasti më i ri i programit me emrin Myspace Cracking tool. Në vend që të futeni në llogarinë e dikujt në shërbimin e internetit MySpace, me këtë mekanizëm më shumë do të jepni të dhëna për vetveten.

Pak kohë më parë në internet është paraqitur programi i cili gjoja dedikohet për të hyrë në llogari të tjetërkujt në MySpace.

Programi i emëruar Myspace Cracking tool vjen në formë të një dosje me emërtimin MySpace Cracker v1.0.exe të cilën për ta përdorë duhet fillimisht ta instaloni në kompjuter. Për fat të keq shumica e atyre që ‘e kanë hangar foren’, na duhet t’i informojmë që Myspace Cracking tool do tu merr mjaft informata tuaja personale dhe do t’i dërgojë ato tek një person dashakeq anonim, i cili mund të bëj çfarë të dojë me to.

Në fakt, brenda këtij programi gjendet skripti programues i emëruar Firefox password grabber, i cili do të mbledh të gjitha fjalëkalimet dhe emrat përdorues (username – password) të futura dhe të ruajtura nëpërmes shfletuesit Firefox. Jo vetëm që do t’i merr ato, por me anë të protokollit FTP automatikisht do t’ia dërgojë hakerit të panjohur.
___________________________
Views: 429 | Added by: mhg-crew | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

News calendar
«  September 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Search

Site friends
Hacked By Cr4cK3R-LuL! & dj_c0br4Hacked by Cr4cK3R-LuLi & dj_c0br4 Albanian Hackers Zone


Hacked by aHz-CrEw.cH


( Security : 0 My Test :1 Thnx ;)

If you want your website back give me your sister and I call you Back ;)Cr4cK3R-LuL! Says:
Your system has been Fucked (:


Statistics

Copyright MyCorp © 2019