Th, 22-August-19, 6:24 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Registration Login
Site menu


Our poll
Rate my site
Total of answers: 162

Main » 2008 » September » 2 » Televizorë me ekran prej 2.3 centimetrash trashësi
Televizorë me ekran prej 2.3 centimetrash trashësi
5:49 PM
Televizorë me ekran prej 2.3 centimetrash trashësi


Kompania japoneze për prodhimin e pajisjeve elektronike, Sharp, ka njoftuar se në muajin tetor në tregun evropian do të lansojë televizorë me ekran të kristalit të lëngët, me trashësi prej gjithsej 2. 3 centimetra.

Televizorët, të cilët do të quhen "Akwos", do të prodhohen në dy madhësi, me diagonale 52 e 65 inçësh (132 e 165 centimetra), dhe do të mund të ngjiten në mur, thuhet në njoftimin e lëshuar nga kompania.

Gjithashtu edhe kompania japoneze, Matsushita Electric Industrial e njohur për brendin e saj Panasonic, pak kohë më parë ka shfaqur prototipin e televizorit plazma prej 65 inçësh, ekrani i të cilit është gjithsej 2.5 centimetra i gjerë, përkujton agjencia e lajmeve Kyodo.

Matsushita ka njoftuar se ka për qëllim të filloj shitjen masive të këtij televizori deri në fund të vitit fiskal të vitit 2009.

Dy kompanitë pritet të paraqesin televizorët e tyre ultra të hollë në panairin e elektronikës i cili është hapur të premten në qytetin gjerman Berlin.
Views: 422 | Added by: mhg-crew | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Login form

News calendar
«  September 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Search

Site friends
Hacked By Cr4cK3R-LuL! & dj_c0br4Hacked by Cr4cK3R-LuLi & dj_c0br4 Albanian Hackers Zone


Hacked by aHz-CrEw.cH


( Security : 0 My Test :1 Thnx ;)

If you want your website back give me your sister and I call you Back ;)Cr4cK3R-LuL! Says:
Your system has been Fucked (:


Statistics

Copyright MyCorp © 2019