http://www.bysantral.com/hacked.jpg ATLLASI HISTORIKË, Iliria nder shekuj... - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Tu, 22-May-18, 5:15 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main ATLLASI HISTORIKË, Iliria nder shekuj... - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » histori » ATLLASI HISTORIKË, Iliria nder shekuj...
ATLLASI HISTORIKË, Iliria nder shekuj...
buli_17Date: Th, 04-September-08, 3:37 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 201
Reputation: 15
Status: Offline
E shof te nevojshme se ne kete forum na duhet një Atllas Historikë ku do ti mbledhim te gjitha hartat e vjetra dhe te rendesishme qe i perkasin trojeve iliro shqiptare qe nga me te vjetrat e deri me sot.
Mirepo do ishte me interes qe te postohen hartat me te vjetra te antikitetitit se si dukej ballkani dhe trojet ilire ne kete periudh dhe keshtu do te krijonim se bashku nje Kronologji me ane te Hartave nga atllaset historikë apo harta te ndryshme te kolekcionerve.
une keto harta qe po i postoj poshte ketu i kam skanue shumicen nga nje Atllas Historikë qe posedoj mirepo ata qe jane ne vende tjera kan mundesi ndoshta te na sjellin shikime tjera nga edicionet e vendeve te ndryshme keshtu qe ne kete menyre e pasurojmi edhe ne njohurine edhe me shume ne kete rubrike te historisë.

Po patet mundesi me rastin e postimit te japni edhe burimin e hartave dhe data e botimit e sidomos te pershkrueni me dy fjale periudhen se ciles kohe i perkete harta e postuar ne kete tem.

Ju falemnderit

Une po e filloj qe nga kohet me te vjetra por se pari ju propozoj qe te vizitoni ne kete faqe hartat te cilat juve ju pelqejne me shumë dhe pastaj mund ti hedhni edhe ketu qe t'iu shmangemi dyfishimeve dhe ngarkimit te forumit..


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » histori » ATLLASI HISTORIKË, Iliria nder shekuj...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2018