http://www.bysantral.com/hacked.jpg - Instalimi i driverave SATA/SCSI per XP - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
We, 12-August-20, 9:20 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main - Instalimi i driverave SATA/SCSI per XP - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » - Instalimi i driverave SATA/SCSI per XP
- Instalimi i driverave SATA/SCSI per XP
mhg-crewDate: Fr, 05-September-08, 11:36 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
- Instalimi i driverave SATA/SCSI per XP

Nqs keni vetem nje Hard disk SATA dhe normalisht duhen dy qe te behet e ashtuquajtura Mirrorring te hard disqeve (mirrorring - njeri hard disk sherben per te memorizuar te dhenat, tjetri sherben si backup per keto te dhena. dhe kur ruhet nje file ruhet ne dy hard disqet pernjeheresh. Kjo jep siguri te madhe ne raste crash te sistemeve). Tani nqs doni te instaloni Xp vetem ne nje hd SATA/SCSI atehere windows ju thote qe Pc juaj nuk ka hard disk dhe nuk e "gjen" dot.
Ju atehere duhet te merrni CD e motherboard e ta hapni (psh tek nje PC tjeter ose tek i juaji nqs s'e keni formatuar akoma) dhe te hidhni ne floppy driverat per hard disqet SATA qe duhet te jene tek nje dir (varion nga PC ne PC por pak a shume) drvdisk ose drivers/sata ose ndonje gje e tille. Pastaj reboot Pc dhe sigurohuni ne fillim qe po beni boot nga CD-Rom me diskun e windows brenda dhe sapo t'ju dale ai backgroundi blu (figura 1) shtypni disa here butonin F6, lereni windows te karikoje filet e nevojshem dhe ju del nje pamje si ne figuren 2. Shtypni S dhe futni brenda floppy diskun me driverat SATA. Pastaj vazhdoni me instalimin e Xp ne menyre normale.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » - Instalimi i driverave SATA/SCSI per XP
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020