http://www.bysantral.com/hacked.jpg Si te largojme nje virus ne menyre manuale !! - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:29 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Si te largojme nje virus ne menyre manuale !! - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » Si te largojme nje virus ne menyre manuale !!
Si te largojme nje virus ne menyre manuale !!
mhg-crewDate: Sa, 06-September-08, 0:00 AM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Si te largojme nje virus ne menyre manuale !!

Kjo eshte nje tuto qe te meson se si ta largosh ni virus ne menyre manuale dmth nje virus qe nuk e detekton antivirusi !!

Gjera qe Nevojiten: :

Njohuri me CMD

1. Shkarko Hijackhis

:

Code
http://fs4.filehippo.com/2484/4acb6b8a360a45e5994879e66427489b/HJTInstall.exe2.
Pastaj ne program selekto "Do a System Scan Only". Ketu do te shish proceset qe startojne menjehere pasi ta ndez PC-ne dhe ato qe kemi bartur ne regjister....

3.Tani do shofim fajllet .exe qe startojne aksionet e virusave....Keto fajlle gjithmone apo zakonisht i gjejme ne Startup...Virusat zhvillohen por emrat e fajllave mbesin gjithnje te njejte...

4. Nese keni access ne taskmanager, bonja end te gjithave proceseve qe jane te konnektuara me virusin...nese nuk keni access ne task manager atehere perdore ate te hijackthis (procces manager) dhe vepro njejte, ndalo proceset qe jane te konnektuara me virusin...

5. Hap cmd.exe. Ketu ne menyre manuale shlyj fajllat .exe qe jane ne startup. Per me pas ma lehte me shly,provo kerkimin e te gjitha fajlleve qe deshiron me shly... te gjitha ato fajlle qe gjenden ne ate path duhet te shlyhen...

6. Ristarto PC-ne dhe provo hapin e 4 nese nuk ka ndryshu kurgjo...

Tipe dhe Paralajmerime :

Kujdes mos shly fajlle te systemit...


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » Si te largojme nje virus ne menyre manuale !!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021