http://www.bysantral.com/hacked.jpg Organizimi dhe renditja ne start-programe - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
We, 12-August-20, 9:44 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Organizimi dhe renditja ne start-programe - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » Organizimi dhe renditja ne start-programe
Organizimi dhe renditja ne start-programe
mhg-crewDate: Sa, 06-September-08, 1:05 AM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Organizimi dhe renditja ne start-programe

Gjate kojes ju vazhdimisht instaloni programe te ndryshme ne kompjuterin tuaj. Keshtu qe lista e programeve ne meny dikur behet teper e gjate.
Njera nga zgjidhjet eshte kategorizimi i ketyre programeve ne grupe te veqanta, krijon folldera (direktori), dhe leviz "shortcuts" ne keto folldera (direktori).

Shembull:

Hape My Computer
shko ne windows / start Menu / Programs dhe krijo folldera te ri me emrat e kategorive te cilat deshirin ti besh (psh. Grafikone te ndryshme, Internet etj.)
Tani levizi "shortcuts" neper kategorit te cilat deshiron ne Windows / Start Menu / Programs, pra sipas deshires per ti renditur.

Kjo metode eshte shume praktike per te shkurtuar listen e programeve ne meny si dhe do ju ndihmoi shume ne shpejtimin e punes suaj.

Verejtje:

Perdoruesit e: Windows 2000 dhe XP duhet te shkojne ne direktoriumin:
C;\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Turials & Mesime » Organizimi dhe renditja ne start-programe
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020