http://www.bysantral.com/hacked.jpg Rezolucion i madh në gjithsej dy inç - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:28 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Rezolucion i madh në gjithsej dy inç - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Rezolucion i madh në gjithsej dy inç
Rezolucion i madh në gjithsej dy inç
mhg-crewDate: Mo, 29-September-08, 8:15 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Rezolucion i madh në gjithsej dy inç


Kompania Casio ka arritur të fus rezolucion prej madje 960 x 540 pikselash në ekranin LCD me diagonale prej krejtësisht dy inçësh.

Edhe ekranet më të avancuar të vegjël LCD të ditëve të sotme kanë rezolucion dukshëm më të vogël. Sa për ilustrim, ekrani në iPhone ka diagonale prej 3.5 inçësh dhe rezolucion prej 320 x 480 pikselash.

Casio duke përdorë teknologjinë e vet HAST (Hyper Amorphous Silicon TFT) ka arritur të arrij rezolucion gati dyfish më të madh në ekranin me diagonale prej dy inçësh, i cili pos kësaj mbështet edhe 16.8 milionë ngjyra.

Çfarë do të thotë kjo përdoruesit? Epo, do të thotë që celularët e rinj, posaçërisht ata nga klasa e lartë, do të kanë ekrane të cilët deri para pak kohe vetëm kemi mundur t’i shohim në ëndërr.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Rezolucion i madh në gjithsej dy inç
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020