http://www.bysantral.com/hacked.jpg Shfrytëzuesit me dëshirë mashtrohen në spam - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:16 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Shfrytëzuesit me dëshirë mashtrohen në spam - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Shfrytëzuesit me dëshirë mashtrohen në spam
Shfrytëzuesit me dëshirë mashtrohen në spam
Artoni_17Date: We, 27-August-08, 6:49 PM | Message # 1
Antar
Group: Users
Messages: 6
Reputation: 0
Status: Offline

Pothuajse i pabesueshëm duket fakti se përkundër të gjitha përpjekjeve të kompanive për siguri kompjuterike, spamit duket se kurrë nuk do t’i vjen fundi. Askush nuk e do prandaj do të ishte e logjikshme që spamerët të heqin dorë nga puna e tyre e pistë, mirëpo sipas disa analizave, për shkak të marrëzisë së njeriut kjo nuk do të ndodhë.

Kompania Marshal, e cila merret me hulumtime në fushën e sigurisë kompjuterike, raporton se madje 29.1 për qind e shfrytëzuesve të internetit ka blerë në një periudhë kohore ndonjë produkt i cili është reklamuar në mënyrë të tillë, edhe pse e kanë ditur qartë se bëhet fjalë për spamin më të rëndomtë. Këto rezultate kanë dalë pas anketës së kryer në të cilën kanë marrë pjesë 622 shfrytëzues të internetit.

Pothuajse 30 për qind e të anketuarve kanë deklaruar se kanë blerë ndonjë nga produktet të cilat u kanë ofruar nëpërmes spamit, dhe atë më shpeshti tableta për përmirësimin e jetës seksuale, produkte nga industria e kënaqësisë për të rriturit, softuer dhe produkte luksoze siç janë orët e dorës, stoli dhe gjëra të ngjashme.

Ajo që brengos është fakti se shumica e spamit për shkak të veprimeve të ofruesve të shërbimeve të internetit nuk kalojnë përndryshe kjo përqindje do të ishte sigurt më e madhe.


Kaloni Mir ne mitrovica hskers grup
 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Shfrytëzuesit me dëshirë mashtrohen në spam
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020