http://www.bysantral.com/hacked.jpg Arrihet edhe petaflopsi - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 10:47 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Arrihet edhe petaflopsi - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Arrihet edhe petaflopsi
Arrihet edhe petaflopsi
buli_17Date: We, 03-September-08, 11:35 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 201
Reputation: 15
Status: Offline

Edhe pse nga shumëkush nuk ishte pritur që performansat në nivel të petaflopsit nuk do të arrihen së shpejti, superkompjuteri i ri nga IBM i quajtur RoadRunner e ka arritur këtë që tani. RoadRunner do të shfrytëzohet për simulim të ndikimit të vjetërsisë në efikasitetin e armatimit nuklear të ushtrisë së SHBA-së. Një prej problemeve të para do të jetë simulimi i sjelljes së armëve të vjetërsuara nukleare gjatë momenteve të para të eksplodimit. Para se të ndodhë kjo Road unner megjithatë do të ketë rastin që të bëjë një përllogaritje shumë më humane, pra modelimin e efekteve të shkrirjes globale.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Arrihet edhe petaflopsi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021