http://www.bysantral.com/hacked.jpg Pllaka amë Asus P5Q Deluxe me - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:25 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Pllaka amë Asus P5Q Deluxe me - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Pllaka amë Asus P5Q Deluxe me
Pllaka amë Asus P5Q Deluxe me
buli_17Date: We, 03-September-08, 11:37 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 201
Reputation: 15
Status: Offline

Asus ka prezentuar ditë më parë pllakën amë të bazuar në çipsetin P45 të Intelit e cila sjell teknologjinë 16-fazore të rregullimit të furnizimit.

Me rritjen e numrit të fazave tek komponentet e caktuara mundësohet që pllaka të punojë në regjim optimal energjetik dhe madje siç thuhet edhe me efikasitet 96-përqindësh. Kur rritet shpenzimi i procesorit, P5Q Deluxe automatikisht alon në 16 faza të furnizimit të procesorit, ndërsa kur ngarkesa e procesorit dhe shpenzimi i energjisë ulen, furnizimi kalon në mënyrën 4-fazore të punës. Në këtë mënyrë përveç zvogëlimit të shpenzimit të energjisë zvogëlohet edhe temperatura e pllakës sepse energjia e pashfrytëzuar nuk shndërrohet në nxehtësi. Kjo pllakë është dedikuar për procesorët e Intelit me socket LGA775, çipseti është i Intelit - P45/ICH10R, ndërsa FSB përkrah shpejtësitë prej 1600, 1333, 1066 dhe 800 MHz.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Pllaka amë Asus P5Q Deluxe me
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020