http://www.bysantral.com/hacked.jpg Shitje e mirë e Vistës - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:49 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Shitje e mirë e Vistës - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Shitje e mirë e Vistës
Shitje e mirë e Vistës
buli_17Date: We, 03-September-08, 11:39 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 201
Reputation: 15
Status: Offline

Bill Gates në një fjalim në Tokio përmendi se Windows Vista po shënon rritje gjithnjë më të madhe të shitjes, dhe se sipas të dhënave të Wall Street Journal ka tejkaluar shifrën prej 140 milionë ekzemplarëve.

Natyrisht, nuk u përmend se sa prej kësaj shifre janë Vista të blera veçmas, dhe sa të liferurara me kompjuterë të rinj. Gates përmendi edhe vizionin e shfrytëzuesve për Vistën dhe luftën e vështirë të këtij sistemi operativ për të zëvendësuar XP-në. Një pjesë e madhe e shfrytëzuesve akoma nuk duan të ndërrojnë Windows XP-në kështu që shitja e këtij sistemi operativ për kompjuterë të lirë është shtyrë deri në vitin 2010.Steve Ballmer ditë më parë përmendi se kjo kompani është duke menduar akoma për ndërprerjen e shitjes së XP-së muajin e ardhshëm,ndërsa Gates më parë kishte theksuar se Windowsi i ardhshëm, i cili ka emrin e koduar Windows 7, do të mund të fillojë të shitet edhe para planit.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Shitje e mirë e Vistës
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020