http://www.bysantral.com/hacked.jpg 30-vjetori i mailave të padëshiruar - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Fr, 14-August-20, 0:02 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main 30-vjetori i mailave të padëshiruar - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » 30-vjetori i mailave të padëshiruar
30-vjetori i mailave të padëshiruar
buli_17Date: We, 03-September-08, 11:42 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 201
Reputation: 15
Status: Offline

E-mail porosia e parë e padëshiruar është dërguar para 30 vjetësh. Këtë porosi me qëllim reklamimi e kishte dërguar Gary Thurek, ndërsa e kishin pranuar 393 shfrytëzues të Arpanetit, paraardhësit të Internetit të sotëm. Pasi që Thurek nuk e kishte fshehur identitetin e tij, një numër i madh reagimesh negative ishin dërguar direkt tek ai.

Sot, prej numrit të përgjithshëm të mailave spamit i takojnë 80 deri 90 për qind, në ditë dërgohen rreth 120 miliardë e-mail porosi të padëshirueshme, ndërsa në këtë industri qarkullon edhe para e madhe. Edhe pse Bill Gates që në vitin 2004 kishte premtuar se bota do të jetë pa spam në vitin 2006, zgjidhja nuk duket gjëkundi as sot e kësaj dite. Përkundrazi, vlerësohet se këtë vit në luftën kundër spamit nëpër botë do të shpenzohen rreth 140 miliardë dollarë.
Message edited by buli_17 - We, 03-September-08, 11:44 PM
 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » 30-vjetori i mailave të padëshiruar
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020