http://www.bysantral.com/hacked.jpg Nis të liferohet SpursEngine nga Toshiba - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:40 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Nis të liferohet SpursEngine nga Toshiba - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Nis të liferohet SpursEngine nga Toshiba
Nis të liferohet SpursEngine nga Toshiba
Arlindi_17Date: Fr, 05-September-08, 7:39 PM | Message # 1
Ushtar
Group: Users
Messages: 21
Reputation: 1
Status: Offline
Kompania Toshiba ka nisur liferimin e ekzemplarëve të parë të çipit SpursEngine SE1000 për prodhuesit e pajisjeve kompjuterike, ndërsa komercialisht do të jetë në disponim më vonë gjatë këtij viti.SpursEngine paraqet një derivat të dobësuar të procesorit Cell që është zemra e PlayStation 3.

Për dallim nga tetë bërthama të Cell, SpursEngine ka vetëm katër dhe destinim primar ka grafikën në kohë reale dhe përpunimin e videos.Ky çip ka kodim dhe enkodim të përshpejtuar hardverik MPEG-2 dhe H.264 të videos së definicionit të lartë dhe punon me takt prej 1.5 GHz me shpenzim prej 10 deri 20 W, ndërsa është menduar si ndihmë shtesë për procesorët dhe çipat grafikë. Derisa çmimi i ekzemplarëve të parë inxhinierikë është 98 dollarë, Toshiba pret që çmimi komercial do të jetë rreth 50 dollarë. Toshiba ka lidhur edhe partneritet me kompanitë Corel, CyberLink dhe LeadTek për futjen e përkrahjes për SpursEngine në prodhimet e tyre.

 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Nis të liferohet SpursEngine nga Toshiba
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020