http://www.bysantral.com/hacked.jpg Arrijnë procesorët e parë të platformës Intel Atom - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:23 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Arrijnë procesorët e parë të platformës Intel Atom - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Arrijnë procesorët e parë të platformës Intel Atom
Arrijnë procesorët e parë të platformës Intel Atom
Arlindi_17Date: Fr, 05-September-08, 7:41 PM | Message # 1
Ushtar
Group: Users
Messages: 21
Reputation: 1
Status: Offline

Inteli ditë më parë ka prezentuar pesë procesorë të rinj Intel Atom (më parë të njohur si Silverthorne) dhe teknologjinë procesorike Intel Centrino Atom si dhe zgjidhjet për MID-ë (Mobile Internet Devices) dhe embedded sistemet kompjuterike. Paketi teknologjik përfshin procesorin Intel Atom dhe nënsistemin e posaçëm grafik të integruar i cili quhet Intel System Controller Hub i cili do të duhej të mundësojë paraqitje të ngjashme me atë në PC.Procesori më i dobët nga kjo ofertë ka takt pune prej 800 MHz, takt pune të magjistrales prej 400 MHz dhe ka TDP prej vetëm 0.65W, ndërsa procesori më i fuqishëm ka takt 1.86 GHz,magjistrale me frekuencë 533 MHz dhe TDP prej 2.4W. Të gjithë procesorët nga oferta e re kanë 512 KB memorie L2.

Çmimi i modelit më të dobët me SCH është 45 dollarë për sasi më të mëdha se 1000 copë, ndërsa modeli më i shtrenjtë është 160 dollarë. Prodhuesit pritet të ofrojnë produktete para me teknologjinë e re të Intelit në fillim të kësaj vere.

 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Arrijnë procesorët e parë të platformës Intel Atom
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020