http://www.bysantral.com/hacked.jpg Windows XP vdes më 30 qershor - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 11:47 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Windows XP vdes më 30 qershor - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Windows XP vdes më 30 qershor
Windows XP vdes më 30 qershor
mhg-crewDate: Fr, 05-September-08, 7:44 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline

Përkundër apeleve të opinionit për mbajtjen e Windows XP-së, në Redmond janë të vendosur për të mbyllur ciklin e sistemit operativ shtatëvjeçar dhe akoma në formë. Afati i dhënë më parë i cili ishte shtyrë për pesë muaj me kërkesë të shitësve të kompjuterëve, tani më nuk do të shtyhet.

Ndërprerja e prodhimit nuk do të prekë vetëm Windows XP Home Edition i cili u dedikohet laptopëve ultramobilë të lirë si EeePC apo Classmate.Megjithatë, blerësit edhe më tutje deri më 31 janar të vitit 2009 do të mund të blejnë në disa vende kompjuterë me XP të parainstaluar, ndërsa përkrahja zyrtare do të marrë fund në prill të vitit 2009, datë kjo që mund të merret edhe si data e vdekjes së njëmendtë të këtij sistemi operativ. Tani për tani,Microsoft mendon ta ofrojë mundësinë për shfrytëzuesit e Windows Vista Business dhe Ultimate që të bëjnë downgrade në XP, ndërsa përkrahje e zgjeruar me pagesë nuk do të përfundojë deri në vitin 2014. 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » Windows XP vdes më 30 qershor
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020