http://www.bysantral.com/hacked.jpg AMD prezentoi procesorët e rinj X3 dhe X4 - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Fr, 14-August-20, 0:02 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main AMD prezentoi procesorët e rinj X3 dhe X4 - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » AMD prezentoi procesorët e rinj X3 dhe X4
AMD prezentoi procesorët e rinj X3 dhe X4
mhg-crewDate: Fr, 05-September-08, 7:49 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline

AMD është e para që sjell në botën e PC-ve procesorët trebërthamësh (tani për tani Inteli nuk ka akoma procesorë trebërthamëshnë ofertën e vet). Në AMD thonë se procesorët e rinj X3 janë të dedikuar për "HD Entertainment & Mainstream Gaming" dhe se sjellin përmirësim performansash prej 30 për qind në krahasim me procesorët dybërthamësh të AMD-së. Janë paralajmëruar dy modele: X3 8400 dhe X3 8600. X3 8400 punon me frekuencë prej 2.1 GHz, ka 1.5 MB L2 cache memorie dhe 2 MB L3 cache memorie,ndërsa X3 8600 punon në 2.3 GHz dhe ka të njëjtën sasi të cache memories L2 dhe L3 sikurse edhe X3 8400. Të dy procesorët kanë TDP prej 95W dhe janë kompatibilë me shumicën e pllakave amë AM2 dhe të gjitha pllakat amë AM2+. Çmimet nuk dihen akoma. Thuhet poashtu se procesorët X3 e kanë të eliminuar bugun TLB.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Interneti dhe Teknologjia » AMD prezentoi procesorët e rinj X3 dhe X4
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020