http://www.bysantral.com/hacked.jpg Si ta largojmë Recycle bin nga Desktopi ? - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Tu, 11-August-20, 4:53 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Si ta largojmë Recycle bin nga Desktopi ? - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » E books & Turiale » Si ta largojmë Recycle bin nga Desktopi ?
Si ta largojmë Recycle bin nga Desktopi ?
mhg-crewDate: Fr, 29-August-08, 11:06 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Si ta largojmë Recycle bin nga Desktopi ?

Nese deshironi që Recycle Bin mos të egzistonë në desktopin tuaj atëherë shko në start aty e zgjedh komanden Run dhe e shënon këtë shifër gpedit.msc të paraqitet dritaja Group Policy shko në User Cofiguration >Desktop >Remove Recycle Bin icon from Desktop ia bën me të djathtën properties Disabled dhe ajo do të hiqet nga desktopi i juajor e njejta gjë vlenë edhe për ta kthyer Recycle Bin në desktop dhe kur ia bënë me të djathtën properties kur të paraqitet dritarja nëse dëshiron që ta kesh iconin ne gjndjen e mëparshme ateherë e selecton Not configured ia bën OK dhe icona do të kthehet në gjendjen e mëparshme


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » E books & Turiale » Si ta largojmë Recycle bin nga Desktopi ?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020