http://www.bysantral.com/hacked.jpg Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Tu, 11-August-20, 4:54 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » E books & Turiale » Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj
Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj
mhg-crewDate: Fr, 29-August-08, 11:08 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj

Vbulletin
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+Si te Instalojme vBulletin n'Hostin tuaj +
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Pike se pari shkojme dhe Downlaodjme vBulleti-in

Njeher Uplodojme vetem folderin " vBulletin "

Mbasi e kemi uploaduar hyme ne ket adrese:

http://hostijuaj.com/Forum/install/install.php

Pastaj i keni aty 10 hapa per me instalu.
pastaj ne nje Hap te pyet ta editosh kete
pastaj hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajla tek config.php-ja :

Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'
Kodi:
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'
Kodi:
$config['MasterServer']['username'] = 'ketu userin e DB'
Kodi:
$config['MasterServer']['password'] = 'ketu passin e db'
Beja Save (mbasi i ke edituar keto) uploadoje Config.php-n prap n'host (dmth permbi Config.php-s vjeter qe ka qen pa plotsuar).

Pastaj mbasi te kesh uploaduar config-un shko prap ketu :
http://hostijuaj.com/Forum/install/install.php

bej krejt hapat next , hosti e pranon ti besh krejt NEXT se me pare kemi konfiguruar config.php-n .

mbasi tja besh krejt hapave Next , edhe e ke instalu


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » E books & Turiale » Si te instalosh vBulletin ne hostin tuaj
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020