http://www.bysantral.com/hacked.jpg Liri a vdekje (1979) - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Su, 09-August-20, 11:48 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Liri a vdekje (1979) - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Filam shqip » Liri a vdekje (1979)
Liri a vdekje (1979)
mhg-crewDate: We, 27-August-08, 2:12 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Liri a vdekje (1979)

Dramë

Të dhënat mbi filmin

* Vendi i Prodhimit - Shqipëri
* Viti i Prodhimit - 1979
* Gjuha - Shqip
* Regjia - Kristaq Mitro, Ibrahim Muçaj
* Skenari - Vath Koreshi
* Muzika - Kujtim Laro
* Aktorët Kryesorë:
o Reshat Arbana
o Fane Bita
o Kastriot Çaushi
o Elvira Diamanti
o Timo Flloko
o Gjergj Lala
o Nikolla Llambro
o Pandi Raidhi
o Kadri Roshi
o Edmond Tare

Komitët të udhëhequr nga Çerçiz Topulli, Mihal Grameno dhe Hajredin Tremishti kthehen në fshat te njerëzit e tyre para se të ekzekutojnë bimbashin turk të Gjirokastrës. Pas kësaj ushtria osmane ndërmerr një fushatë kundër Mashkullorës krahinë e cila kthehet në një lapidar të rezistencës Shqiptare për pavarësi. Vritet barbarisht edhe mësues Hyseni që u mëson fëmijëve fshehurazi gjuhën shqipe.

Shkarkoni permes RapidShare.

Code:
http://rapidshare.com/files....sa1.rar
http://rapidshare.com/files....sa2.rar
http://rapidshare.com/files....sa3.rar
http://rapidshare.com/files....sa4.rar
http://rapidshare.com/files....sa5.rar
http://rapidshare.com/files....sa6.rar
http://rapidshare.com/files....sa7.rar
http://rapidshare.com/files....8.rarme teper info : http://www.ayih.org


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Filam shqip » Liri a vdekje (1979)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020