http://www.bysantral.com/hacked.jpg Info Per TV - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Mo, 03-August-20, 6:30 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Info Per TV - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Mobil & Tv » Info Per TV
Info Per TV
mhg-crewDate: Sa, 06-September-08, 1:09 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Info Per TV

N? dhjetor fillon shitja e televizor?ve OLED nga Sony

Sony ka paralajm?ruar dit? m? par? q? prej 1 dhjetorit do t? filloj? me shitjen e televizor?ve OLED ultra t? holl?, me trash?si prej hiq m? shum? se tri milimetrash, i cili do t? paraqes nj? konkurrenc? shum? t? madhe p?r LCD-t? dhe plazmat aktualisht dominuese.

Sony si prodhuesi i dyt? m? i madh i televizor?ve LCD gjendet pas Samsungut. N? Sony besojn? q? televizori i ri do t?ju mund?soj? p?rpar?si konkurruese, ani pse edhe kompanit? tjera po punojn? n? ekranet OLED, ata t? Sonyt do t? paraqiten t? par?t n? treg.
OLED televizor?t e par? t? Sonyt me ekran prej 11 in??sh do t? kushtojn? 850 funte (mbi 1.200 euro), p?rderisa shitja e tyre do t? filloj? m? 1 dhjetor n? Japoni. Tani p?r tani nuk dihet se kur do t? gjendet n? tregun global.

''Nuk mendoj q? televizor?t OLED do t? z?vend?sojn? ata LCD brenda nat?s, por besoj q? ky lloj i teknologjis? ?sht? me potencial t? madh. Di?ka q? do t? vjen pas televizor?ve LCD", ka th?n? Katsumi Ihara, p?rfaq?sues i kompanis? Sony.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Mobil & Tv » Info Per TV
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020