http://www.bysantral.com/hacked.jpg mhg-crew - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Mo, 03-August-20, 6:36 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main mhg-crew - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Mobil & Tv » mhg-crew (Klient?t e Vala 900 n? Kosov? viktima t? sulmeve "hakuese")
mhg-crew
mhg-crewDate: Sa, 06-September-08, 1:25 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Klient?t e Vala 900 n? Kosov? viktima t? sulmeve "hakuese"

Pas raportit t? dh?n? nga Z?dh?n?si i PTK-s? Z. Seremb Gjergji mbi sulmet n? rrjetin Vala 900, se fjala nuk ?sht? p?r sulme p?rmes virusave. Z?dh?n?si i PTK-s? Z. Seremb Gjergji deklaroi se "Ne [PTK-ja] i kemi hulumtuar t? gjitha rastet dhe kemi ardhur n? p?rfundim se nuk kemi t? b?jm? me asnj? lloj virusi".
N? dit?t e fundit p?rdoruesit e Vala 900 jan? b?r? viktima t? sulmeve "hakuese" p?rmes telefonit mobil. Sulmuesit e Vala 900 kan? p?r q?llim vjedhjen e kreditit telefonik. Ata k?t? e b?jn? duke u paraqitur si pun?tor zyrtar t? Vala 900. Pas bised?s numri i juaj bllokohet dhe krediti p?r thirrje zhduket.
K?shillojm? p?rdoruesit e Vala 900 q? t? mos komunikojn? informata p?rmes telefonit. Vala 900 me sa dihet nuk ka nj? sistem t? till? automatik ku klienti pranon thirrje nga kompania telefonike p?rmes t? cil?s k?rkohen informata personale.
Sipas informatave q? Economic Initiative for Kosova apo Nisma Ekonomike p?r Kosov? i m?soi nga gazeta Express, zyrtar?t e PTK-s? deklaruan se fjala ?sht? p?r sulme p?rmes virusave, por tani ?sht? v?rtetuar se sulmet nuk jan? t? natyr?s s? till?.
Sa i p?rket sulmeve "hakuese", PTK-ja deklaroi se ato nuk e kan? origjin?n nga Kosova edhe pse sulmuesit flasin Shqip


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Mobil & Tv » mhg-crew (Klient?t e Vala 900 n? Kosov? viktima t? sulmeve "hakuese")
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020