http://www.bysantral.com/hacked.jpg Vizioni i Nokias p?r t? ardhmen - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 08-August-20, 9:20 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Vizioni i Nokias p?r t? ardhmen - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Mobil & Tv » Vizioni i Nokias p?r t? ardhmen
Vizioni i Nokias p?r t? ardhmen
mhg-crewDate: Sa, 06-September-08, 1:33 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Vizioni i Nokias p?r t? ardhmen

Nokia Morph ?sht? prezantim i vizionit t? telefonave celular?, ashtu si i sheh aktualisht prodhuesi m? i madh i tyre n? bot?. Problemi ?sht? vet?m se konceptet shkencore e fantastike t? Nokias pothuajse asnj?her? nuk arrijn? t? dalin n? treg.
Edhe pse ky vizion i Nokias p?r t? ardhmen e telefonave celular? ?sht? shum? interesant, prodhimi i nj? telefoni t? till?, p?r fat t? keq, ende nuk ?sht? i mundur sepse mb?shtetet tep?r n? teknologjit? t? cilat nuk jan? t? zhvilluara sa duhet, apo q? ende jan? n? fush?n e teoris?.

Morph si i till? ?sht? rezultat i bashk?punimit n? mes t? hulumtuesve t? Nokias dhe njer?zve t? men?ur nga Universiteti Cambridge, derisa materialet nga t? cilat do t? punohej do t? duhej t? mund?sonin form?simin e tij n? baz? t? nevojave t? shfryt?zuesve.

Megjithat?, materialet e tilla priten tek n? t? ardhmen, kur t? p?rparoj? nano-teknologjia, mir?po elementet nano-teknologjike do t? mund t?i shihnim n? telefona celular? gjat? shtat? viteve t? ardhshme, por jo edhe di?ka af?r nj? koncepti t? k?till


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Forumet kryesore » Mobil & Tv » Vizioni i Nokias p?r t? ardhmen
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020