http://www.bysantral.com/hacked.jpg Prejardhja e Gjuhes shqipe - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Mo, 03-August-20, 6:33 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Prejardhja e Gjuhes shqipe - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Gjuha shqipe » Prejardhja e Gjuhes shqipe
Prejardhja e Gjuhes shqipe
mhg-crewDate: Sa, 30-August-08, 0:23 AM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Prejardhja e Gjuhes shqipe

Gjuha shqipe ben pjesë ne grupin e gjuhes indo-evropiane.Ajo eshte nje nder gjuhet me te vjetra ne Ballkan por,edhe nder gjuhet e cila ka pesuar shume ndryshime duke huazuar fjal nga vendet e ndryshme.Disa nga keto fjalë perdoren shpesh ne media dhe shumica prej nesh nuk e dim se qka jane,psh:
fjala spikere/Dhenese e lajmeve ne TV/rrjedh nga fjala angleze speak qe do te thot me fol ose fjala.
briliante rrjedh nga fjala angleze briliant/d.m.th e shkelqyer.Siq pe shihni fjalet e huaja qdo dite e me shum po hyjn ne gjuhen shqipe.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Gjuha shqipe » Prejardhja e Gjuhes shqipe
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020