http://www.bysantral.com/hacked.jpg Singapor, fiton Alonso, zhgenjen Ferrari - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Mo, 03-August-20, 6:48 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Singapor, fiton Alonso, zhgenjen Ferrari - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Sport » Sportet e tjera » Singapor, fiton Alonso, zhgenjen Ferrari
Singapor, fiton Alonso, zhgenjen Ferrari
mhg-crewDate: Tu, 30-September-08, 9:54 AM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Singapor, fiton Alonso, zhgenjen Ferrari

Nje incident ne bokset e Ferrarit i ka dhene mundesi pilotit te McLaren, Hamilton te rrise ne 7 pike diferencen me Felipe Massen, nderkohe qe McLaren kalon Ferrarin ne krye te renditjes se konstruktoreve.

Fernando Alonso eshte fituesi i Cmimit te Madh te Singaporit. Ai ka lene pas pilotin e Williams Nico Rosberg dhe ne vend te trete pilotin e McLaren Mercedes Luis Hamilton.

Gara e 18-te e ketij kampionati boteror ka qene e pafat per Ferrarin. Felipe Massa ka dale ne vend te 13-te pas nje incidenti ne pit stop gjate furnizimit me karburant, ndersa Raikkonen eshte perplasur gjate xhirove te fundit duke mos marre asnje pike.

Pas kesaj gare Hamilton shkeputet ne vend te pare me 84 pike, i ndjekur nga Massa me 77 dhe Kubica me 64 pike.

Ne klasifikimin e pergjithshem te konstruktoreve ne krye ngjitet McLaren Mercedes me 135 pike duke kaluar ne vend te dyte Ferrarin me 134. Vendin e trete e mban BMW me 120 pike.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Sport » Sportet e tjera » Singapor, fiton Alonso, zhgenjen Ferrari
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020