http://www.bysantral.com/hacked.jpg SHPAGETA ME DOMATE - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 10:48 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main SHPAGETA ME DOMATE - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » SHPAGETA ME DOMATE
SHPAGETA ME DOMATE
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 7:13 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
SHPAGETA ME DOMATE

Përbersit:
- shpageta 180 gr.
-domate te qeruara 160 gr.
- qepë
- 1 hudhë të vogel
- 1 ligë vaj ulliri,
- majdanoz, gjethe borziloku,kripë

Përgaditja: coptojeni në copa të vogla hudhrën dhe qepën. Shtoni një sasi të vogël vaj ulliri. Mbulojeni me foli transparente. Gatuejeni per rreth 2 minuta me fuqi të plotë. shtoni domate shtoni kripë. Mbulojeni dhe vazhdoni ta gatuani për afersisht 6 minuta. Rrotullojeni 2 herë gjatë zirjesë. Pas zirjes, lëreni të pushoj për nja 2 minuta. salcës hidhni majdanoz e borzilok të freskët.
Vëni të zijnë shpagetat me ujë të nxëhët dhe te kripur. pastaj shpërlajeni.
Sherbejeni me salcen qe keni pergaditur
( Pergaditja zirja 20 minuta )


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » SHPAGETA ME DOMATE
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021