http://www.bysantral.com/hacked.jpg SHAMPITE - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:35 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main SHAMPITE - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » SHAMPITE
SHAMPITE
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 7:18 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
SHAMPITE

Përbërësit:
- 6 vezë
- 12 luge sheqer
- 1 filgjan ujë të nxehtë
- 6 lugë miell
sherbeti:
- 2 filgjana te kafes sheqer
- 1 filgjan ujë

Përgaditja:
Të kuqët ë ves 6 tunden me 6 lugë sheqer derisa të fitohet masë e tashë. Pas kësaj nje vihet një filxhan i ujë i nxehët dhe në fund 6 luge miell. Brumi vendoset në tepsi dhe pjekët.
Në anën tjeter vëhën 6 të bardhat të vezve dhe tunden me 6 lugeë shqer derisa të fitohet shkumë e trashë. Në nderkohë vihet të zihet shebeti me 2 filxhan të kafes shqer dhe një filxhan ujë. Në shkumën e të bardhve të vezëve vihet pika pika sherbeti i nxehet, shkuma e fituar vihet sipër revanisë dhe tepsia sërish kthehet në furrë ( të vakt ) 10 min. prehet torta.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » SHAMPITE
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021