http://www.bysantral.com/hacked.jpg TORTA MARIMANG - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 17-June-21, 9:08 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main TORTA MARIMANG - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » TORTA MARIMANG
TORTA MARIMANG
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 7:20 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
TORTA MARIMANG
Përbërsit:
200gr gjalpë:2,5dl sheqer, 3 vezë, 4 dl miell, 3 lug qaji kakao,1vanilje sheqre.

Fillimi:
2dl sheqre pluhur, 2 lug qaji kakao. 1,5 dl ujë, 1 lugë gjalpë e shkrirë,Gjysem qokolate e bardh

Së pari e lëshon furrën te nxehet në 175 garde dhe e lyen tepsin me gjalpë. Brumi: Gjalpën dhe sheqerin i tund dhe pastaj i shton vezet, pasi te formohet një masë i shton edhe miellin e perzier me peciv. kakao dhe vaniljen. pasi ti kesh tretuar te gjitha i qet në tepsi dhe i pjek për afër një orë.
Torten e len të ftohet para se ta lyesh.

Filli: 1 përzien të gjithë përbërësit më një masë mesatarisht të trashë. E lyen tortën dhe e len në friz deri të ftohet dhe filli të forcohet, më në fund e shkrin qokolaten e bardh dhe formon rrathë mbi torte, me nje thik tërheq nga mesi deri në skaje qe te formosh rrjetin e marimanges.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » TORTA MARIMANG
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021