http://www.bysantral.com/hacked.jpg TORTA ZEMËR - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:14 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main TORTA ZEMËR - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » TORTA ZEMËR
TORTA ZEMËR
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 7:27 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
TORTA ZEMËR

Koha e kursyer per berjen e te ashtequajtures " Tortave te shpejta" qe shpesh behen pa pjekje dhe pa zirje, mund te perdoret per nje formsim tjeter.
-Perbersit :
30 drei 35 biskota, 100 ml qumsht te nxehet.
Per kremin:
1 krem per torte, 350 ml qumsht, 2 lug kakao
Per stolisje:
1 Shllag shkum, grimca qokollate
Procedura:
1. Ne fund te skajve te kallepit ne form zemre veni flet metalike te aluminit "Foline" ose ate te tejdukshme. Renditni biskotat, pastaj hidhni qumshtin e nxeht.
2. Kremin e pergaditni ashtu qe ne nje ene te thell e hidhni qumshtin e ftoht me per te zier. aty hidhni qesken e kremit per torte dhe perzieni me mikser elektrik me shpejtsin me te madhe per tre minuta dhe pak minuta pa perfunduar hidheni edhe kakaon.
3. Nje pjes te kremit te pergaditur e hidhni mbi biskota dhe pastaj e shtroni edhe nje nje shtres te biskotave te cilen po ashtu e lagni me qumsht pastaj e e venipjesen tjeter te kremit. Vereni torten ne nje vend te ftohet dhe e lini rreth dy or.
Servimin:
Para se ta servoni, e nxirrni nga kallepi dhe pasi ta keni hequar fleten metalike, e veni ne nje pjat. Stoliseni torten me shllag dhe grimca qokollate.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Shqiperia & Shqiptaret » Kuzhina Shqiptare ( Receta ) » TORTA ZEMËR
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021