http://www.bysantral.com/hacked.jpg Pse nevojiten armiqtë në jetë... - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 6:27 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Pse nevojiten armiqtë në jetë... - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Psikologji » Pse nevojiten armiqtë në jetë...
Pse nevojiten armiqtë në jetë...
mhg-crewDate: We, 03-September-08, 5:21 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Pse nevojiten armiqtë në jetë...

Duhet pajtuar me një të vërtetë: “Është e pamundur të jeni Diell për të gjithë”. Dielli Është e pamundur t’i përlqeni të gjithë njerëzve. Është e pamundur që të jeni pandërprerë simpatik ndaj të gjithë njerëzve. E vërtetë është se mundohemi të jemi të këndshëm dhe të sillemi mirë me të gjithë njerëzit, dhe për këtë shkak dhe shpesh i durojmë pasojat. E vërtetë është po ashtu se mirësjellja dhe këndshmëria e juaj mund të zbutë shumë gjëra mirëpo vërtet a vlen që për shkak të kësaj të sillemi të këndshëm madje deri në hipokrizi? Nga jashtë çdo gjë kalon në pamjen e butë dhe të këndshme përderisa në brendi njeriu mezi përmbahet të mos shpërthejë. Kujdes nga personat që për së tepërmi janë paqësorë dhe të këndshëm me të gjithë, ngase agresiviteti i tyre, aq më shumë që e shtrydhin në brendi, bëhet gjithnjë e më i rezikshëm. Ndonjëherë është më mirë të keni armiq të sinqertë se të keni ë të dobët. Në vazhdim ju japim dhjetë arsye që vetes t’i krijoni së paku ndonjë armik aty këtu.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Psikologji » Pse nevojiten armiqtë në jetë...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020