http://www.bysantral.com/hacked.jpg Dalja nga mërzitja - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 13-August-20, 5:58 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Dalja nga mërzitja - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Psikologji » Dalja nga mërzitja
Dalja nga mërzitja
mhg-crewDate: We, 03-September-08, 5:44 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Merzitemi Sepse Jemi Te Izoluar Sepse Nuk Merremi Me Dicka Qe Ti Japi Nje Fare Vlere Jetes..e Cila Ne Ato Momente Na Duket Bosh...
Jemi Te Izoluar Kur E Ndjejme Veten Te Vetmuar Dhe Kur Na Eshte Ndaluar Cdo Gje Qe Mund Te Na Jepte Nje Stimulim Te Plote Ose Te Mesueshem...
Ndjejme Boshllek Kur Kemi Shume Kohe Bosh Ose Po Ta Marrim Nga Nje Ane Tjeter Kur Nuk Kemi Ato Projekte Konkrete Entuziaste Qe Donim Te Kishim Per Jeten...
Kur Jemi Te I Izoluar Nuk Na Intereson Asgje Dhe Asgje Nuk Mund Te Prodhojme...ose Me Mire E Ndjejme Veten Te Paafte Ose Te Tepert Kudo...
Te Gjitha Ditet Tona Jane Te Njellojta..te Gjithe Oret E Njejta Te Diteve Ngjajne....peizazhi Yne Mental Behet Sa Me Petashuq Dhe Sa Me Pak I Ndricuar....
Ne Menyre Progresive Humbasim Energjine Dhe Interesin...kujdesi Yne Bazohet Me Shume Tek Te Keqiat Qe Mund Te Kemi Dhe Keto Te Keqia Marrin Nga Dita Ne Dite Sa Me Shume Vend..
Jeta Jone Ne Keto Momente Shkurtohet Nga Dita Ne Dite..ne Kete Lloj Gjendjeje Ndihemi Keq Pavaresisht Se Nuk Mund Te Kemi Presione Eksteriore...humbim Entuziasmin..shqetesohemi..mbyllemi Ne Vetvete..e Quajme Veten Te Paafte Per Te Mesuar Akoma Edhe Per Te Vazhduar Para..kemi Mungese Kujtese Ose Ngatarrojme Shume Gjera..
Ne Kete Merzitje Qe Kemi Mbyllemi Brenda Ne Universin Tone Te Vogel Dhe Vdekja Na Duket Ne Shumicen E Rasteve Si Shpetimi Me I Mire...

Ne Disa Momente Te Jetes Sone..ne Studiojme..punojme..kujdesemi Per Femijet Tane..
Kemi Projekte Qe Duan Kohe Dhe Investim..energji Edhe Talent...
Keto Xheste Te Jetes Sone Marrin Aq Shume Vend Te Ne Saqe Ne Shume Here Identifikohemi Me To...
Psh Ne Studiojme Po Jemi Studente...ne Punojme Dhe Jemi Jo Vetem Prind Po Edhe Profesor...etj Etj...
Kur Disa Nga Keto Aktivitete Pushojne Ekzistencen E Tyre Ne Humbasim Ne Te Njejten Kohe Dicka E Cila Na Mirrte Nje Pjese Te Kohes Sone ..dhe Sigurisht Nje Pjese Te Identitetit Tone Dhe Nje Shkaku Per Te Jetuar...
Nga Nje Ane Lirohemi Kurse Nga Ana Tjeter Kemi Me Shume Pergjegjesi....

Ne Shume Raste Lodhje Edhe Zhgenjimi Jetojme Ne Ankth Sepse Nuk E Dime Me Cfare Duhet Te Bejme Edhe Perse Sherbejme..
Kemi Shume Pyetje Te Cilat Na Lodhin Trurin Dhe Shume Pak Aksione Konkrete...eshte Nje Kohe Shume E Madhe Ne Te Cilen Humbasim Kohe Edhe Jetojme Pa Qene Te Lumtur Duke Mos Pasur Deshiren Per Te Bere Gjene Me Te Vogel Dhe Duke Ndejtur Ne Merzitje Te Plote Pa Bere Gje Fare...
Ne Kete Raste Kemi Tendencen E Dramatizimit Te Gjerave Me Te Lehta...nje Plage E Vogel Do Na Duket Shume E Madhe..skandalizohemi Ne Menyren Me Te Lehte Per Asgje...bejme Sikur Ka Ndodhur Nje Drame Nqs Dikush Na Thote Te Presim Pak Kur Porosisism Dicka Ne Nje Dyqan...skemi Asgje Per Te Bere ...po Jemi Te Nxituar!!!!

Jemi Si Nje Arush I Mbyllur Ne Kafaz...
Bota Jone Eshte Shume E Vogel ..rrotullohemi E Rrotullohemi Pa Ditur Ku Te Shkojme Dhe Pa Ditur Te Marrim Solucionet Konkrete Te Cilat Do Te Benin Te Dilnim Nga Kjo Gjendje...
Ne Shume Raste Ne E Kemi Te Veshtire Ti Bejme Vetes Ate Qe Do Te Na Bente Mire Sepse Jemi Dhe Ndjehemi Te Lodhur Dhe Sepse Kjo Gje Do Te Kerkonte Nje Lloj Energjie Te Cilen Nuk Mund Ta Japim Me...
Gjithmone Kemi Mendimin Se Jeta Do Te Ishte Me Mire Ndryshe Ose Qe Jeta Qe Kemi Pasur Ka Qene Me E Mire Sesa E Tashmja...

Kemi Njekohesisht Edhe Pershtypjen Qe Jemi Viktime Te Nje Sistemi Social Jo Te Drejte...te Te Tjereve Ose Moskuptimit Nga Te Tjeret..
Ndjejme Ne Kete Rast Nje Ulje Shume Te Madhe Te Konsiderates Per Vetvetn Dhe Ndjehemi Inferior Me Te Tjeret...kemi Mendimin Se Jemi Asgje ..askush Dhe Qe Smund Te Jemi Dikush....
Qendrimi Me I Perhapur Ne Kete Lloj Rasti Eshte Se Degjojme Shume Nga Te Tjeter Po Nuk Degjojme Veten Tone..dhe Ky Eshte Nje Qendrim Viktime..
Ne Mendojme Se Eshte Roli I Te Tjereve Te Na Flasin..te Na Drejtojne...te Na Bertasin..te Na Shpetojne Dhe Ne Te Rrime Pa Bere Gje Fare ....
Ne Rast Merzitje Na Mungon Kapaciteti I Mendimit Dhe Shpjegimit Dhe Per Kete Arsye Nuk Kemi Deshiren E Jetes Dhe Cdo Gje Na Duket Kot Dhe Pa Vlere....

Cduhet Te Bejme Ne Te Tilla Raste????


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Psikologji » Dalja nga mërzitja
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020