http://www.bysantral.com/hacked.jpg Algjebra - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Mo, 10-August-20, 0:13 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Algjebra - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Matmatik » Algjebra
Algjebra
mhg-crewDate: Su, 28-September-08, 1:49 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Algjebra

Algjebra studion strukturat algjebrike (Grupet, Unazat, Trupat, Hapsirat vektoriale, etj.). Me ndihmën e saj bëhet zgjedhja e Ekuacioneve dhe sistemeve të Ekuacioneve. Në algjebren lineare shqyrtohen Matricat dhe Detirminantet. Me teorinë e Galois-it, bëhet shqyrtimi i problemeve gjeometrike në mënyrë algjebrare.

Numrat real
Numrat natyralë prej 1 deri ne infinit.

Numrat e plotë
3x=5

Numrat realë dhe vetitë
Vlera absolute e numrave real
Intervali numerik
Rrethina e pikës
Numrat e përafërt (aproksiomativ)

Numrat kompleks
Barazia e numrave kompleks
Mbledhja dhe shumëzimi i numrave kompleks.
Veprimi me numra kompleks.
Mbledhja dhe zbritja e numrave kompleks.
Shumëzimi dhe pjestimi i numrave komples.
Fuqizimi i numrave kompleks.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Matmatik » Algjebra
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020