http://www.bysantral.com/hacked.jpg Drini i Bardh - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 08-August-20, 9:48 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Drini i Bardh - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Gjeografi » Drini i Bardh
Drini i Bardh
mhg-crewDate: Su, 07-September-08, 12:40 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Drini i Bardh

Lum q? p?rshkon pjes?n per?ndimore t? Kosoves, respektivisht Rrafshin e Dukagjinit. Drini buron nga nj? gurr? n? Bjeshk?n e Rusolis?, sip?r fshati Katundi i Ri n? vendin e ashtuquajtur Radavci (afer qytezes Burimi)ku krijon edhe nj? uj?var? t? bukur, para se t? zbresi n? rrafshira dhe bashkohet af?r qytetit t? Kuk?sit me Drinin e Zi p?r t? formuar Drinin q? n? antikitet? njihet m? emrin Drillon. N? territorin e Kosov?s, Drini gjarp?ron p?r 122 km n? drejtimin veri-jug. Ai mbledh? me vete edhe uj?rat e Lumbardhit t? Pej?s, Erenikut, e Lumbardhit t? Prizrenit. Me nj? madh?si prej 4,646 km?, bazeni i Drinit ?sht? m? i madhi nga kat?r bazenet uj?mbledh?se t? Kosov?s.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Gjeografi » Drini i Bardh
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020