http://www.bysantral.com/hacked.jpg Lumi Drin - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 08-August-20, 9:10 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Lumi Drin - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Gjeografi » Lumi Drin
Lumi Drin
mhg-crewDate: Su, 07-September-08, 12:42 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Lumi Drin

Lumi Drin ?sht? lumi m? i gjat? i trojeve shqiptare. Ai derdhet n? Detin Adriatik, af?r Lezh?s dhe ne lumin e Bun?s, deg? qe u formua pas nj? p?rmbytjeje n? shekullin e 19. Drini formohet af?r qytetit t? Kuk?sit me bashkimin e dy deg?ve kryesore t? tij: Drinit t? Bardh? q? buron af?r Pej?s, Kosov? dhe Drinit t? Zi q? buron n? Sh?n Naumi, Maqedoni. Drini ka prurje ujore prej 340 m?/sek [1], i dyti p?r nga kapaciteti pas Bun?s. P?r shkak t? liqejve artificial t? krijuar, si ai i Fierz?s, Komanit, e Vaut t? Dej?s, nj? pjes? e Drinit ?sht? b?r? i lundruesh?m. Megjithat?, p?rmbytjet n? zonen e Lezh?s jan? t? p?rvjetshme edhe sot e k?saj dite.

Ja nje foto e drinit


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Gjeografi » Lumi Drin
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020