http://www.bysantral.com/hacked.jpg Lumi Buna - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 08-August-20, 8:27 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Lumi Buna - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Gjeografi » Lumi Buna
Lumi Buna
mhg-crewDate: Su, 07-September-08, 3:48 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Lumi Buna

Lumi i vet?m i lundruesh?m n? Shqip?ri. Buron nga Liqeni i Shkodr?s dhe pasi bashkohet me lumin Drin derdhet n? detin Adriatik pak kilometra n? veri t? Velipoj?s. ?sht? lum? fushor? i gjat? 44 kilometra dhe n? gryk?derdhje ka formuar nj? delt? te gjer?. Prurja mesatare vjetore e Bun?s arrin 670m kub/sek, kjo e b?n? k?t? lum? t? jet? nd?r lumenj?t me prurjen m? t? madhe n? Mesdheun verior. 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Gjeografi » Lumi Buna
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2020