http://www.bysantral.com/hacked.jpg Ministri kërkon ndalimin veshjes së mini-fundeve - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 1:44 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Ministri kërkon ndalimin veshjes së mini-fundeve - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ministri kërkon ndalimin veshjes së mini-fundeve
Ministri kërkon ndalimin veshjes së mini-fundeve
mhg-crewDate: Mo, 29-September-08, 9:25 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Ministri kërkon ndalimin veshjes së mini-fundeve

Ministri i Komunikacionit i qeverisë në Ugandë, Nsaba Buturo, kërkon që me ligj të ndalohen mini-fundet , sepse ato jua tërheqin vëmendjen vozitësve dhe si pasojë ndodhin numër i madh aksidentesh. Në bazë të ministrit, kur një femër vesh një mini-fund, është njëjtë sikur ajo të ec e zhveshur nëpër rrugë. ‘’Më pyetni çka është e keqja nëse gratë veshin mini-funde? Asgjë, përveç se shkaktohen një numër i madh aksidentesh trafiku, sepse disa njerëz tonë janë të dobët mental dhe mendojnë se çka do të shohin në trotuar dhe nuk shikojnë rrugën ku ngasin makinën.’’, shprehet ministri. ‘’Sot është tepër rëndë që në rrugë të dallosh nënën prej vajzës, sepse të gjithë femrat ecin praktikisht të zhveshura’’, shton ai. Uganda është vendi i parë në botë që kërkon ndalimin e mini-fundeve me këto arsyetime, citojnë nga BBC-ja.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ministri kërkon ndalimin veshjes së mini-fundeve
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021