http://www.bysantral.com/hacked.jpg Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC) - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 1:50 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC) - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC)
Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC)
mhg-crewDate: Mo, 29-September-08, 9:55 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC)

Te shtunen e kaluar ne Shangaj perhere te pare per publiken jane hapur dyert e nderteses me telarte ne bote - gjysem kilometri e gjate ndertesa World Financial Centre

(SWFC).

Qendra e gjate 429 metra perfshin hotele, ambiente pune, shoping center platforma observimi dhe cfar do tjeter. Sigurisht ne tekan qene investuar 1.13 miljard dollar.Rokaqielli i ri i kalon rekorded e deritanishme-kullat petronas me452 dhe rrokaqiellin Taipei 101 me 448 metra.
World Financial Centre sdo te kenaqet shum gjate me kete titull.
per momentin ndertohet nje gjigand te cilin edhe gjate kohe nuk do ta tejkaloj askush-rrokaqielli 807 metersh Burj Dubai ne Dubaj . 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021