http://www.bysantral.com/hacked.jpg Bebe gjigante në Kolumbi - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 2:53 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Bebe gjigante në Kolumbi - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Bebe gjigante në Kolumbi
Bebe gjigante në Kolumbi
mhg-crewDate: We, 03-September-08, 10:42 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Bebe gjigante në Kolumbi

Në Kolumbi një foshnje 11 muajsh, në vend të peshës së zakonshme 6 deri 7 peshon 28 kilogram.

Kjo foshnje 11 muajshe nga fshati Barankila na Kolumbi, paraqet enigmën më të madhe për pediatrët. Ndonëse nënat zakonisht gëzohen kur fëmijët iu përparojnë, Milena Orosko shprehet e brengosur. Vogëlushi Orosko për 11 muaj, në vend të ketë 6 deri 7 kilogramë aq sa peshpjnë foshnjet në moshën e tij, ai peshon 28 kilogram.
"Sipas rezultateve të testimeve që i kemi bërë, ai e ka të çrregulluar funksionin e gjëndrës tiroide. Foshnja ka eshtra sikurse të një djaloshi tetëvjeçar, por mjekët nuk mund të shpjegojnë se pse ndodh kjo". thotë e ëma Milena Orosko.

Mjeku Dejvid Diaz shprehet se do të bëhen krahasimet e testimeve dhe do të shikohet nëse bebja vuan nga mbipesha ose bëhet fjalë për hiper-tireozë.

Nëna Milena thotë se djali i saj filli shumë shpejtë të shtojë kilogramët kur i mbushi dy muaj. Ai tani, në moshën 11 muajshe peshon sa edhe një fëmijë mesatar tetëvjeçar i Kolumbisë.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Bebe gjigante në Kolumbi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021