http://www.bysantral.com/hacked.jpg Mos e filloni ditën me kafe - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 17-June-21, 9:05 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Mos e filloni ditën me kafe - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Mos e filloni ditën me kafe
Mos e filloni ditën me kafe
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 3:35 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Mjekët këshillojnë që dita kurrë nuk duhet të fillohet me kafe, por detyrimisht në fillim duhet të hani, dhe kjo për të mos e dëmtuar lukthin.
Ekspertët po ashtu këshillojnë se tre deri në katër espreso të vogla, mund të ndikojnë pozitivisht në zemër. Më së miri është të pini espreso të shkurtë, pasi që shtimi i ujit të aparatit, lëshon shumë lëndë të dëmshme në kafe.

Kafeja nuk duhet të konsumohet më shumë se tri herë në ditë dhe qëndrimet e mjekësve kanë qenë të njëjta në këtë aspekt, kur bëhet fjalë për atë se nëse kafeja është e dëmshme apo e shëndetshme.
___________________________


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Mos e filloni ditën me kafe
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021