http://www.bysantral.com/hacked.jpg Fëmijët e ngathët më shpesh trashen - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 10:53 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Fëmijët e ngathët më shpesh trashen - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Fëmijët e ngathët më shpesh trashen
Fëmijët e ngathët më shpesh trashen
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 3:37 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Fëmijët e ngathët me koordinim të keq të lëvizjeve kanë prirje më të madhe për të vuajtur nga mbipesha në jetën e mëvonshme.Hulumtimet e shkencëtarëve të Kolegjit Imperial të Londrës dhe kolegëve të tyre suedezë nga Klinika universitare në Oerebrou, kanë treguar se fëmijët ndërmjet 7 dhe 11 vjet të cilët kanë rezultate të dobëta në testet e thjeshta të aftësisë fizike dhe koordinimit të lëvizjeve, janë dyfish të rrezikuar për të pasur tepricë kilogramësh pas moshës 33 vjeçare.

Shkencëtarët e shpjegojnë këtë lidhshmëri me arsyen se këta fëmijë shumë rrallë merren me sport dhe janë gjithnjë e më pak aktivë fizikisht.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Fëmijët e ngathët më shpesh trashen
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021