http://www.bysantral.com/hacked.jpg Mёlmesat mbrojnë nga sheqeri nё gjak - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 10:42 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Mёlmesat mbrojnë nga sheqeri nё gjak - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Mёlmesat mbrojnë nga sheqeri nё gjak
Mёlmesat mbrojnë nga sheqeri nё gjak
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 3:43 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Ekstraktet e kanellës, origanos, sherebeles dhe rozmarinës mund t’i ngadalёsojnё proceset e dëmshme tё cilat ndodhin si pasojё e rritjes sё nivelit tё sheqerit nё gjak.Ekstraktet e erёzave, nё situatat kur niveli i sheqerit nё gjak ёshtё i rritur, mund ta bllokojnë procesin kimik, i cili rezulton me paraqitjen e komponentëve AGE, tё cilёt shkaktojnë ndezje dhe dëmtime tё indit.

Nё kёtё mёnyrё, sipas shkencëtarёve amerikanё, ulet rreziku nga sëmundjet e zemrës dhe tё enëve tё gjakut tek diabetikёt.

Deri tash ky ndikim ёshtё vërtetuar vetëm tek minjtë laboratorik, por shkencëtarёt megjithatë kёshillojnё qё tё shfrytëzohen kёto mëlmesa, nё vend tё kripës.
__________________


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Mёlmesat mbrojnë nga sheqeri nё gjak
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021