http://www.bysantral.com/hacked.jpg Ushqimi me peshq mbron nga ateroskleroza - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:16 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Ushqimi me peshq mbron nga ateroskleroza - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ushqimi me peshq mbron nga ateroskleroza
Ushqimi me peshq mbron nga ateroskleroza
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 3:47 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Një studim i ri ka treguar se konsumimi i peshkut, i cili përmban acide omega-3-yndyrore, zvogëlon rrezikun për aterosklerozë.Studimi është realizuar te meshkujt japonezë dhe amerikanë duke pasur parasysh shprehitë ushqyese të tyre.

Rezultatet kanë treguar se participantët japonezë të cilët kishin tri herë më shumë sasi të acideve omega-3-yndyrore në gjak në krahasim me participantët amerikanë, ishin shumë më pak të rrezikuar për t’u sëmurë nga ateroskleroza.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ushqimi me peshq mbron nga ateroskleroza
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021