http://www.bysantral.com/hacked.jpg Hungari, taksa më e çuditshme, ajo e kravatës dhe papionit - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:19 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Hungari, taksa më e çuditshme, ajo e kravatës dhe papionit - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Hungari, taksa më e çuditshme, ajo e kravatës dhe papionit
Hungari, taksa më e çuditshme, ajo e kravatës dhe papionit
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 8:43 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Hungari - Ministrit të Kulturës në Hungari i ka lindur një ide e shkëlqyer për të mbledhur para. Ai ka në plan të vërë 0.8 për qind taksë për papionët dhe kollaret për të financuar aktivitetet kulturore. “Kravatat janë krijuar nga disenjatorë, të cilët janë artistë dhe kështu disa prej fitimeve të tyre duhet të mbështesin artin dhe kulturën në Hungari”, tha politikani Maria Schneider. Ai shtoi: “Dizenjo e mirë tek e fundit është shenjë e kulturës, prandaj është e drejtë që ministria e Kulturës të përfitojë prej tyre. “Njerëzit sot duan aq shumë të blejnë kravatë “Cavalli” ashtu si një shekull më parë donin të blinin librat e Dikensit.

 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Hungari, taksa më e çuditshme, ajo e kravatës dhe papionit
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021