http://www.bysantral.com/hacked.jpg Japoni, majmunët e kopshtit zoologjik në dietë - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 10:32 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Japoni, majmunët e kopshtit zoologjik në dietë - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Japoni, majmunët e kopshtit zoologjik në dietë
Japoni, majmunët e kopshtit zoologjik në dietë
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 9:02 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Turistët që vizitojnë “Ohama Park” në qytetin japonez, Osaka i kanë hedhur kaq shumë ushqime majmunëve të parkut, sa tani ata janë obesë dhe e kanë të vështirë të ecin. Parku mban 50 majmunë të bronztë, të cilët zakonisht peshojnë 11 kilogramë kur janë të lirë. Vizitorët, edhe pse me qëllime të mira, i kanë hedhur biskota, bukë dhe ëmbëlsira dhe gati të gjithë majmunët tani janë në mbipeshë. Disa prej tyre peshojnë 15 kilogramë. Mashkulli më i rëndë peshon 29 kilogramë dhe tërheq këmbët zvarrë në hapësirën prej 420 metrash katror. Parku ka vënë tabela, por njerëzit vazhdojnë t’i ushqejnë.

 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Japoni, majmunët e kopshtit zoologjik në dietë
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021