http://www.bysantral.com/hacked.jpg Mbretëri e Bashkuar, pulat bëjnë vezë sa një top tenisi - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:12 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Mbretëri e Bashkuar, pulat bëjnë vezë sa një top tenisi - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Mbretëri e Bashkuar, pulat bëjnë vezë sa një top tenisi
Mbretëri e Bashkuar, pulat bëjnë vezë sa një top tenisi
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 9:03 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Fermerët në Mbretërinë e Bashkuar dinë si të kujdesen mirë për pulat. Ata u vënë atyre muzikë, i masazhojnë, madje edhe i lajnë. Gjithë mundimet e tyre nuk i kanë shkuar më kot, pasi rezultatet e para po duken. Veza e njërës prej tyre ngjason me një top tenisi, katër herë më e madhe se normalja. Veza 10 centimetra e gjatë, e pulave që rriten në natyrë, ka një diametër prej 21 centimetrash dhe peshon 210 gramë. Gruaja e fermerit, Julie Hewitt thotë: “Jemi të habitur. Është gati sa dyfishi i vezës së patës. Ajo dhe burri i saj mbledhin 20 mijë vezë çdo ditë nga 30 mijë pulat që rrisin në fermën “Rosedown”, pranë St. Wenn, në Cornwall.

 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Mbretëri e Bashkuar, pulat bëjnë vezë sa një top tenisi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021