http://www.bysantral.com/hacked.jpg SHBA, veterani në Vietnam merr medalje 38 vite pas luftës - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Su, 16-May-21, 0:05 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main SHBA, veterani në Vietnam merr medalje 38 vite pas luftës - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » SHBA, veterani në Vietnam merr medalje 38 vite pas luftës
SHBA, veterani në Vietnam merr medalje 38 vite pas luftës
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 9:06 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
killed Një person nga Kansas City, i cili është plagosur në Vietnam mori medaljen “Zemra e purpurt” 38 vite pasi automjeti i tij u godit nga një granatë. Raymond Teat i riu, i cili shërbeu në divizionin e 25-të të ushtrisë amerikane gjatë konfliktit në Vietnam, thotë se u dërgua nga autoritetet shëndetësore në Montana, në vend të Misurit, për shkak të një ngatërrese, dhe kurrë nuk e mori medaljen deri ditën e djeshme. Ushtari i klasit të parë ishte njëri prej 5 veteranët e plagosur në Vietnam që u nderua nga Unioni i Veteranëve. Teat ishte i vetmi që kishte mbetur pa medalje. Vetëm tani mund t’ia vërtetojë historitë e tij nipave dhe mbesave.

 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » SHBA, veterani në Vietnam merr medalje 38 vite pas luftës
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021