http://www.bysantral.com/hacked.jpg Gjumi dhe mosha - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 1:07 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Gjumi dhe mosha - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Gjumi dhe mosha
Gjumi dhe mosha
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 2:44 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Gjumi dhe mosha

Meshkujt dhe femrat në moshë të shtyrë flenë gjithnjë e më pak dhe kanë kualitet më të dobët të gjumit në krahasim me personat në dekadën e tretë jetësore, mirëpo ata në ditën e radhës ndjehen të çlodhur.Revista “Journal of the American Geriatrics Society” ka botuar një studim të realizuar te më shumë se 5.400 persona, i cili ka treguar dallimin dhe kualitetin e gjumit te meshkujt dhe femrat.

Te meshkujt e moshuar, vitet janë të lidhura me gjumin jo të thellë. Ata i zë gjumi shumë shpejt, mirëpo e kanë gjumin e lehtë. Ndërsa femrat e moshuara e kanë më shumë problem se ato nuk i zë gjumi, mirëpo pasi të flenë ato hyjnë në gjumë të thellë.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Gjumi dhe mosha
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021